• „Wehikułem czasu” na ucztę do Mirmiłowa.

          • W kwietniu 2024 roku uczniowie kl. 4 wzięli udział w projekcie pt. „Wehikuł czasu”. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach omawiania lektury pt. „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. Pierwszym etapem prac była budowa wehikułów,  którymi uczniowie „przenieśli się” do czasów pierwszych Słowian. Wszyscy wybrali sobie również słowiańskie imiona, które w tym dniu chcieli nosić. Wśród uczestników wyprawy nie zabrakło m.in. Mirmiła, Mieszka, Bronisławy, Lubawy, Radomira oraz tytułowych bohaterów lektury – Kajka i Kokosza. Dalszym etapem projektu była przygotowana przez dzieci uczta na cześć Mirmiła. Oprócz „tradycyjnych” przysmaków w podróż został zabrany nawet toster, dzięki któremu, trzej dzieli wojowie przygotowali pyszne tosty dla wszystkich gości. Uczestnicy mieli także możliwość obejrzenia filmu o przygodach Kajka i Kokosza w wersji animowanej. Celem projektu było m.in. utrwalenie i poszerzenie wiadomości o lekturze, integracja zespołu klasowego oraz rozwój indywidualnych zainteresowań uczniów.

            Podczas jego realizacji nie zabrakło ciekawych pomysłów, wielu wspólnych działań i przede wszystkim dobrej zabawy.

            Cieszymy się z zaangażowania wszystkich uczniów w to przedsięwzięcie. Rodzicom dziękujemy za pomoc w dostarczeniu materiałów na pojazdy i przygotowanie niezbędnych na ucztę „potraw”.

          • Konkurs matematyczny DEXTER - finał

          •  11 kwietnia 2024 roku  w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się finał XIX edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „DEXTER”.  W tym roku w konkursie udział wzięło 297 uczestników  z  29  szkól powiatu olkuskiego. Do ostatniego powiatowego etapu zakwalifikowało się 21 najlepszych matematyków z klas drugich i trzecich edukacji wczesnoszkolnej. Dlatego cieszymy się bardzo, że uczennica z trzeciej klasy naszej szkoły Zuzanna Piętka znalazła się w tym ścisłym gronie i została finalistką konkursu. Serdecznie gratulujemy Zuzi i życzymy dalszych sukcesów!

          • Zbiórka karmy

          •                            Zbiórka karmy- podsumowanie akcji.

            Każdego roku do schronisk trafia mnóstwo bezdomnych zwierząt. Część z nich szybko znajduje wymarzone domy, ale do wykarmienia zawsze pozostaje duża liczba zwierzaków. Pamiętając o tym, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce karmy i  potrzebnych rzeczy dla podopiecznych schroniska „Rafik” w Bolesławiu. Celem tego przedsięwzięcia była przede wszystkim troska o zwierzęta oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby czworonożnych przyjaciół. Organizatorkami i koordynatorkami zbiórki były panie: Anna Skrzyńska i Grażyna Sztyler. Bardzo cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w tej akcji charytatywnej. Nie liczy się przecież to ile posiadamy, ale ile dajemy innym i jak się z nimi dzielimy.

          • W bibliotece

          • W dniu 27 marca b.r. uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci zostały zapoznane z zasadami korzystania z biblioteki, miały również okazję obejrzeć księgozbiór przeznaczony dla najmłodszych czytelników.

            Zanim jednak pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie ,musiały wykazać się znajomością bajek i baśni - pani bibliotekarka przygotowała dla nich zagadki i rebusy sprawdzające tę wiedze. Potem dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Niewątpliwie najwięcej radości sprawiło im samodzielne wypożyczenie kolorowych książeczek.

          • Małopolski Dzień dla Klimatu w naszej szkole

          • Małopolski Dzień dla Klimatu to wydarzenie cykliczne, obejmujące różnorodne aktywności, przygotowywane przez powiatowych doradców do spraw klimatu i środowiska. Nasza szkoła włączyła się w tę akcję. Najważniejszy jej punkt to sadzenie nowych drzew w ramach akcji "Drzewo dla klimatu". Dzisiaj uczniowie klas młodszych wspólnie zasadzili czereśnię „Czesię”. Z niecierpliwością będziemy czekać żeby skosztować pierwszych owoców tego działania.