• Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Sławkowie

• 26 stycznia 2024r. uczniowie kl.5-6 uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Regionalnego w Sławkowie. Wyjazd realizowany był w ramach innowacji pedagogicznej, w której biorą udział obie klasy. W trakcie zwiedzania dzieci mogły poznać historię Sławkowa, podziwiać eksponaty pochodzące z wykopalisk na tym terenie, poznać dzieje górnictwa i hutnictwa. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach. Dzięki nim mogli „przenieść się w czasie”. Poznali sekret robienia własnoręcznie prawdziwego masła, nauczyli się mielić zboże żarnem, sprawdzili jak zrobić pranie na dawnej tarce czy szatkować kapustę. Pobyt w Muzeum był miłym zaskoczeniem dla uczniów. Z uwagą wysłuchali ciekawych opowieści przewodnika i chętnie uczestniczyli w zajęciach. Z pewnością był to niezapomniany wyjazd pełen atrakcji.

• W karnawale...

• 15 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-4. Motywem przewodnim zabawy był kosmos, dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: astronautów, kosmitów, superbohaterów a także księżniczki, rycerzy, piratów, żołnierzy, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Podczas zabawy wszyscy bawili się wesoło a uśmiech nie znikał z twarzy.