• Konkurs matematyczny Dexter

• 30 stycznia 2024 r. odbył się etap szkolny konkursu matematycznego „DEXTER”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy 3.

Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradziły sobie:

Zuzanna Piętka i Klaudia Kopczyńska, które  reprezentowały  naszą szkołę w kolejnym,  gminnym etapie  konkursu, który odbył się 6 marca 2024 roku naszej szkole.
            • Uczennica Zuzanna Piętka zajęła II miejsce w konkursie i zakwalifikowała się do etapu powiatowego.

• Uczta na Olimpie w klasie piątej

•

W piątek, 1 marca, uczniowie klasy piątej zaprezentowali niezwykły projekt związany z mitologią grecką. Zorganizowali Ucztę na Olimpie, podczas której przebrali się za bogów i boginie olimpijskie i opowiadali o ich atrybutach.

Na czele stołu zasiadł Zeus, król bogów, w towarzystwie swojej żony Hery, bogini małżeństwa, a także m. in. Atena, bogini mądrości i wojny; Ares, bóg wojny; Afrodyta, bogini miłości i piękna; Artemida, bogini łowów; Hefajstos, bóg ognia i kowalstwa; Hermes, bóg podróży i posłaniec bogów; Posejdon, bóg morza.

Każdy z uczniów przygotował własny kostium i rekwizyty, na przykład, Zeus miał w ręku piorun, Atena wspaniałą tarczę, hełm i dzidę, Afrodyta jabłko i piękne róże, którymi obdarowała uczestniczki uczty, a Posejdon trójząb. Uczniowie prezentowali swoje postacie, odpowiadali na pytania i wszyscy wspólnie zjedli słodki poczęstunek, który nawiązywał do greckich potraw.

Na olimpijskim stole nie zabrakło zatem winogron, ambrozji i nektaru oraz innych boskich przysmaków.

Gratulujemy piątoklasistom, którzy udowodnili, że mitologia grecka jest bogatym źródłem wiedzy i inspiracji.

Dziękujemy również rodzicom uczniów za zaangażowanie oraz pomoc w przygotowaniu strojów i smakołyków.