• „Szkoły pełne talentów”

• Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów” organizowanej przez Lidl Polska. Polega ona na zbieraniu punktów poprzez „Talenciaki”, które zdobyć można robiąc zakupy w sklepach LIDL.

Zdobyte punkty szkoła może zamienić na nagrodę. Im więcej będzie punktów tym lepsza nagroda do zdobycia. Talenciaki można przynosić do gabinetu pedagoga i psychologa szkolnego, gdzie znajduje się specjalnie na to przygotowane pudełko. Zagłosować można także przez Internet.

Szczegóły  i regulamin akcji na www.lidl.pl/szkoly

• Tusz do paki

• Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza zapraszają wszystkich uczniów do udziału w akcji charytatywnej „Tusz do paki”.

Celem akcji jest segregacja tuszów do drukarek – tzw. kartridży.

Zachęcamy wszystkich uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Znajdują się one w gabinecie pedagoga i psychologa szkolnego. Zebrane w ten sposób odpady przekazane zostaną do recyklingu, a w zamian organizatorzy akcji zakupią karmę dla zwierzaków ze schronisk.  Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do misek czworonogów.

• Wycieczka do Ogrodzieńca

• 29 września uczniowie kl. 5 i 6 uczestniczyli w wycieczce do Ogrodzieńca. Celem wyjazdu było poznanie historii i tradycji regionu. W czasie wyjazdu dzieci miały możliwość podziwiać w Parku Miniatur makiety najbardziej znanych zamków i warowni. Dużą atrakcją były również stanowiska łucznicze oraz prawdziwy czołg. W Parku doświadczeń fizycznych uczniowie mogli poznać podstawowe prawa fizyki. Wiedzę tą mogli przybliżyć dzięki 47 urządzeniom. Największym zainteresowaniem cieszył się symulator lotów, symulator dachowania i platformy obrotowe.  Dużą atrakcją okazał się również „tor saneczkowy”, który zapewnił sporą dawkę adrenaliny i świetną zabawę. Wspaniała pogoda, dużo atrakcji, zakupy pamiątek- wszystko to sprawiło, że wyjazd był niezapomniany.