• 1952 - 2022

• 70 lat Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Stanisława Reymonta w Bukownie

Nasz szkoła ma już 104 lata, a obecna siedziba 70 lat

W tym roku Święto Edukacji Narodowej było połączone z obchodami siedemdziesiątej rocznicy rozpoczęcia działalności "Dwójki" w obecnej siedzibie. Warto jednak wspomnieć, że udokumentowana działalność naszej placówki rozpoczęła się w 1918 roku, a zatem nasza szkoła ma już 104 lata, wychowało się w niej wiele pokoleń mieszkańców naszej miejscowości, nasi rodzice, dziadkowie,a nawet pradziadkowie również tutaj rozpoczynali swoją edukację. Takie rocznice skłaniają do wspomnień, ale także mobilizują do pracy, by kolejne pokolenia mieszkańców Bukowna mogły uczyć się samodzielności, a także zdobywać wiedzę i umiejętności w nowoczesnej i przyjaznej szkole. Serdecznie dziękujemy wszystkim emerytowanym i obecnym pracownikom, uczniom i ich rodzicom, którzy dbali o dobre imię naszej szkoły i nadal przyczyniają się do rozwoju Szkoły Podstawowej nr 2 im. W. S. Reymonta w Bukownie.

Dziękujemy!

• Góra Grosza

• Co roku w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet - Góra Grosza. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza i Szkolnej Rady Uczniowskiej zapraszają wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w akcji.

• Poetycki sukces Małgosi

• Miło nam poinformować, że Małgosia Kieres - uczennica klasy 8a zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim 45. Jesieni Poetyckiej (w kategorii dzieci i młodzież do lat 16). Turniej jednego wiersza został zorganizowany przez Centrum Kultury w Bolesławiu pod patronatem wójta gminy Bolesław i starosty powiatu olkuskiego, a jego tematyka brzmiała: "Moje miejsce na ziemi, mój mały raj. Poeto opisz go w wierszu". Małgosiu! Serdecznie gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów.

link do wydarzenia na facebook'u

• VI Art – Kreator

• 30 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego Art. – Kreator, którego główne hasło brzmi: „Śmieci precz – zróbmy rzecz”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży powiatu olkuskiego, polega on na kreatywnym wykorzystaniu zużytych odpadów w taki sposób, aby stworzyć z nich nową rzecz. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Xavier Cebo, Anna Lorek i Katarzyna Piasta. Tegorocznym tematem było nakrycie głowy: kapelusz, beret, czapka. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością i talentem podczas wykonania prac. W oczekiwaniu na werdykt, uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska pt. „Pępek świata”.

udział szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości”.

• Program zdrowotny dla klas trzecich

• W bieżącym roku szkolnym klasa III realizuje program zdrowotny Ruch i Zdrowe Odżywianie  to Moje Wyzwanie pod patronatem Szpitala Dziecięcego im. Św. Ludwika w Krakowie. Program adresowany jest do uczniów i rodziców dzieci z klas trzecich. Celem programu jest kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych oraz zapobieganie otyłości.

Podczas zajęć z edukacji przyrodniczej oraz społecznej uczniowie poznali  walory odżywcze owoców i warzyw, a także samodzielnie wykonali smaczne i kolorowe smoothie.

W ramach realizacji projektu Ruch i Zdrowe Odżywianie to Moje Wyzwanie  uczniowie klasy III zdobywali wiedzę na temat zdrowych i wartościowych produktów żywnościowych, a następnie samodzielnie upiekły dietetyczne ciasto - bez dodatku cukru,tłuszczu i mąki.Prezentujemy zdrowe i smaczne efekty pracy :)

• Wycieczka do OSP w Bukownie

• Dzień Chłopaka klasa III spędziła nietypowo. Otóż  odwiedziliśmy Ochotniczą Straż  Pożarną w Bukownie. Dzieci poznały trudną i odpowiedzialną pracę strażaków, a także uczyły się udzielać pierwszej pomocy. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził sprzęt, jakim dysponują strażacy.

• Dzień Uśmiechu

• Pierwszy piątek października (07.10.) to data Światowego Dnia Uśmiechu. Z tej okazji klasa VI wykonała prace plastyczne, które mają za zadanie zachęcać do dzielenia się radością. Trzeba przyznać, że to był sympatyczny dzień :)

• 29 Akcja-Sprzątanie świata

• W tym roku  po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” organizowanej już 29 raz przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”.

„Sprzątanie świata- Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Celem przedsięwzięcia jest promowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Należą do nich m.in. selektywna zbiórka odpadów, usuwanie dzikich wysypisk, sadzenie drzew i krzewów.

16 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice przystąpili do realizacji tego zadania. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym  celem, solidnie posprzątały wyznaczone tereny. Klasy 1-3 sprzątały teren za szkołą, w tym boisko i plac zabaw. Klasy 4-6 zajęły się okolicami ulicy E. Puza tj. obszarem wokół Remizy Strażackiej oraz boiska. Ostatnia grupa, klasy 8a i 8b sprzątały teren za Cmentarzem Komunalnym. Akcja przebiegała bardzo sprawnie. Efekty pracy można było szybko dostrzec.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

Dziękujemy serdecznie za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji.