Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności.
Uroczystość przygotowali uczniowie klasy czwartej.
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności.
Uroczystość przygotowali uczniowie klasy czwartej.
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 1-6 uczestniczą w projekcie zdrowotnym " Ruch i zdrowe odżywianie to moje wyzwanie" .Organizatorem projektu jest Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św .Ludwika w Krakowie. Patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa
Małopolskiego - Witold Kozłowski. Celem projektu jest kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci oraz rodziców.
Dbałość o zdrowie uczniów to jedno z priorytetowych zadań współczesnej szkoły dążącej do pełnego i wszechstronnego rozwoju swoich wychowanków. Przekazując dzieciom wiedzę o zdrowiu i właściwym odżywianiu, kształtując umiejętności i postawy sprzyjając e zachowaniu zdrowia możemy propagować zdrowy styl życia i pracy, a tym samym poprawić kondycję zdrowotną
społeczeństwa. Ukierunkowanie prozdrowotnych działań edukacyjnych w stronę rozwoju aktywności uczniów, a także dostarczenie im wiedzy na temat zdrowego odżywiania jest najlepszą inwestycją w dorosłe życie młodych ludzi. To również wspaniała wizytówka działań szkoły w zakresie promocji zdrowia.
W niedzielny poranek 29 października do szkoły przybyli nasi rodzice i nauczyciele, by pod okiem pani Kasi i pani Malwiny – edukatorek z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wziąć udział w warsztatach „Nauka dla Ciebie w domu” organizowanych pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Pogłębiły one wiedzę uczestników na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania, zwróciły uwagę wychowawców na pozytywny aspekt nauki przez zabawę oraz promują aktywizujące i angażujące metody uczenia. Zajęcia pozwoliły dorosłym zobaczyć świat z perspektywy dziecka, a otrzymane zestawy są zachętą do wspólnego eksperymentowania. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas, dystans do siebie i świetną zabawę.
J. Nowak
szkolny koordynator projektu
W nocy z 27/28 października uczniowie kl. 6 wzięli udział w Nocnym Maratonie Filmowym. Tę noc uczniowie spędzili w szkole oglądając niemalże do samego rana filmy. Maraton był okazją nie tylko do „nieprzespanej nocy”. Był to doskonały moment na przeżycie kilku godzin w niepowtarzalnym klimacie. Wspólne spędzenie czasu przy grach, filmach i pizzy, stało się okazją do integracji zespołu klasowego i tworzenia niezapomnianych wspomnień.W nocy z dnia 27/28 października uczniowie kl. 6 wzięli udział w Nocnym Maratonie Filmowym. Tę noc uczniowie spędzili w szkole oglądając niemalże do samego rana filmy. Maraton był okazją nie tylko do „nieprzespanej nocy”. Był to doskonały moment na przeżycie kilku godzin w niepowtarzalnym klimacie. Wspólne spędzenie czasu przy grach, filmach i pizzy, stało się okazją do integracji zespołu klasowego i tworzenia niezapomnianych wspomnień.
Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów” organizowanej przez Lidl Polska. Polega ona na zbieraniu punktów poprzez „Talenciaki”, które zdobyć można robiąc zakupy w sklepach LIDL.
Zdobyte punkty szkoła może zamienić na nagrodę. Im więcej będzie punktów tym lepsza nagroda do zdobycia. Talenciaki można przynosić do gabinetu pedagoga i psychologa szkolnego, gdzie znajduje się specjalnie na to przygotowane pudełko. Zagłosować można także przez Internet.
Szczegóły i regulamin akcji na www.lidl.pl/szkoly
Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza zapraszają wszystkich uczniów do udziału w akcji charytatywnej „Tusz do paki”.
Celem akcji jest segregacja tuszów do drukarek – tzw. kartridży.
Zachęcamy wszystkich uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Znajdują się one w gabinecie pedagoga i psychologa szkolnego. Zebrane w ten sposób odpady przekazane zostaną do recyklingu, a w zamian organizatorzy akcji zakupią karmę dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do misek czworonogów.
29 września uczniowie kl. 5 i 6 uczestniczyli w wycieczce do Ogrodzieńca. Celem wyjazdu było poznanie historii i tradycji regionu. W czasie wyjazdu dzieci miały możliwość podziwiać w Parku Miniatur makiety najbardziej znanych zamków i warowni. Dużą atrakcją były również stanowiska łucznicze oraz prawdziwy czołg. W Parku doświadczeń fizycznych uczniowie mogli poznać podstawowe prawa fizyki. Wiedzę tą mogli przybliżyć dzięki 47 urządzeniom. Największym zainteresowaniem cieszył się symulator lotów, symulator dachowania i platformy obrotowe. Dużą atrakcją okazał się również „tor saneczkowy”, który zapewnił sporą dawkę adrenaliny i świetną zabawę. Wspaniała pogoda, dużo atrakcji, zakupy pamiątek- wszystko to sprawiło, że wyjazd był niezapomniany.
Centrum Nauki Kopernik zaprasza na warsztaty pedagogiczne pogłębiające wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania przeznaczone są dla opiekunów/ rodziców/pedagogów/edukatorów/ dzieci uczęszczających do szkół podstawowych lub uczących się w trybie nauczania domowego na poziomie szkoły podstawowej.
Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie szkoły lub telefonicznie - 32 6421003
Zapraszamy!
W sobotę 9 września uczestniczyliśmy w akcji "Narodowe czytanie". Ta edycja była dla nas wyjątkowa i bardzo wzruszająca. Tegoroczni absolwenci naszej szkoły zaprezentowali swoje pożegnalne przedstawienie - inscenizację powieści Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem". Bardzo dziękujemy za bezinteresowną pomoc i udostępnienie nam scenariusza jego autorowi - panu Marcinowi Kobierskiemu - aktorowi teatru Bagatela. Realizacja tego projektu była bez wątpienia najtrudniejszym zadaniem aktorskim, w jakim uczestniczyli członkowie koła teatralnego. Poświęcili na próby swój wakacyjny wypoczynek, zmierzyli się też z prozą Orzeszkowej, która dla współczesnego czytelnika jest nie lada wyzwaniem, a dopiero nauczenie się na jej pamięć... W czasie realizacji tego projektu nasza młodzież wykazała się talentem, pracowitością, odpowiedzialnością i umiejętnością pracy w zespole. Serdecznie dziękujemy: Julii Bartusik, która zagrała Klotyldę, Wiktorowi Chojowskiemu, który wcielił się w Janka Bohatyrowicza, Olkowi Kaczmarczykowi, który dzielnie zmierzył się z postacią Benedykta Korczyńskiego, Nadii Jachymiak, która wystąpiła w roli Teresy Plińskiej, Igorowi Kubańskiemu, który zagrał Zygmunta Korczyńskiego, Maćkowi Liszce, który wykreował postać Teofila Różyca (Otóż to!), Wiktorii Lorek za rolę Justyny, Kacprowi Nowakowi za postać Anzelma Bohatyrowicza, Zosi Supernak za rolę Emilii Korczyńskiej i Oliwii Ziarnik, która zagrała dwie bohaterki - Martę i Kiryłową. Szczególne podziękowania należą się także Hani Kaczmarczyk, uczennicy klasy piątej, która brawurowo wcieliła się w postać Elżuni i skradła serca publiczności.
Wszyscy byliście wspaniali!
Dziękujemy Rodzicom i zaproszonym gościom, których obecność na widowni dodawała skrzydeł młodym aktorom. Z kolei za cierpliwość i udaną współpracę składamy podziękowania dyrekcji i pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej i pani Karolinie z Miejskiego Ośrodka Kultury.
Za wszystkie wspólnie spędzone chwile - pięknie dziękujemy.
Agnieszka Trzcionkowska i Joanna Nowak
„Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który w dniach 1 – 6 czerwca 2023 r. odbywał się w naszej szkole.
Już pierwszego dnia akcji ósmoklasiści odwiedzili przedszkolaków i przeczytali im wiersze Jana Brzechwy, a następnego dnia zaprezentowali je swoim młodszym kolegom. Wszyscy obejrzeli również inscenizację pt. „Śpiąca królewna” w wykonaniu uczniów klas IV – VIII. Do wspólnej zabawy przyłączyli się też nauczyciele. I tak pan Krzysztof Kańczuga - dyrektor szkoły, przeczytał uczniom fragmenty książek Grzegorza Kasdepki oraz Małgorzaty Strękowskiej – Zaręby.
Z kolei „Na straganie” spotkali się nauczyciele i zaprezentowali inscenizację tego wiersza, co było niespodzianką i wzbudziło rozbawienie zgromadzonej publiczności. W końcu nie zawsze można zobaczyć swoich nauczycieli w roli kalarepy, pietruszki, selera czy fasoli.
Do współpracy zaprosiliśmy również Miejską Bibliotekę Publiczną w Bukownie i dlatego odwiedziły nas panie: Marta Wilk i Katarzyna Jabłońska, które przeczytały najmłodszym uczniom historię sympatycznego zielonego wędrowca. Na koniec spotkania była oczywiście zabawa, która sprawiła naszym najmłodszym wiele radości.
Zakończeniem tegorocznego Tygodnia Czytania Dzieciom było wspólne kolorowanie podwodnego ogrodu. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!
Powered by aSc EduPage