• Wycieczka do Egzotarium i na wystawę klocków LEGO

• 06 czerwca wybraliśmy się na wystawę klocków LEGO w Gliwicach oraz do Egzotarium w Sosnowcu.

Na wystawie mogliśmy zobaczyć niezwykłe, rekordowej wielkości modele znanych budowli, interaktywne eksponaty, postacie w naturalnych rozmiarach. W specjalnie wydzielonej strefie dzieci mogły podziwiać kolorowy świat oceanicznych głębin, a wszystko to wykonane z klocków LEGO. Byli też bohaterowie znanych bajek, gwiazdy i legendy muzyki oraz sportowcy. Następnie udaliśmy się do strefy zabawy, gdzie do dyspozycji dzieci było całe mnóstwo klocków i inspiracji do tworzenia własnych ciekawych budowli. Odwiedziliśmy również wystawę 3D Trick Gallery czyli interaktywną galerię obrazów do robienia niepowtarzalnych zdjęć.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Egzotarium w Sosnowcu. Tutaj dzieci mogły zgłębić wiedzę na temat egzotycznych roślin znajdujących się na terenie Egzotarium oraz obejrzeć różnorodne zwierzęta, zaczynając od rodzimych gatunków, a kończąc na tych najbardziej egzotycznych .

• Dzień otwarty

• 27 maja odbył się w naszej szkole dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów. Uczniowie z klasy 3 przywitali gości piosenkami i przedstawieniem teatralnym. Wspólnie z drugoklasistami wykonali aranżację utworu muzycznego na bum bum rurkach i instrumentach perkusyjnych. Wesołym akcentem tego dnia była wspólna zabawa przy piosenkach w języku angielskim. Nasi przyszli uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonali piękne prace plastyczne, które wręczyli swoim mamom z okazji Dnia Matki. Był pokaz robotów oraz wspólne zwiedzanie szkoły. A podsumowaniem tego szczególnego dnia było wręczenie skromnych upominków i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy trzeciej.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom uczniów kl. 3 za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie poczęstunku.