• Wycieczka klas młodszych do OSP

• Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły odwiedzili w dniu dzisiejszym OSP w Bukownie. Uczestniczyli w ciekawych zajęciach prowadzonych przez Naczelnika - Patryka Adwenta. Dzieci miały okazję poznać trudną i odpowiedzialną służbę strażaków. Obejrzały wóz strażacki wraz z wyposażeniem, a także aparaty i sprzęt używany podczas akcji. Największe emocje wzbudziła rozłożona i przygotowana do akcji drabina strażacka, której maksymalny wysięg wynosi 30 metrów. Pozwala to na skuteczną ewakuację mieszkańców z najwyżej położonych kondygnacji w budynkach znajdujących się w mieście - o czym dowiedziały się dzieci podczas prelekcji.

• Warsztaty ekologiczne

•

W ramach tego wydarzenia zrobiliśmy bomby nasienne, sole do kąpieli, ekoherbatę, ekobiżuterię, ekobreloki, ekomagnesy. Ozdobiliśmy też bawełniane torby, zagraliśmy w koło fortuny, udzielając odpowiedzi na pytania z zakresu ochrony środowiska.