8 maja naszą szkołę odwiedził zaprzyjaźniony z nami Pan Józef Niewdana. Niezwykle barwnie i ciekawie opowiedział nam o historii i zwyczajach naszej Małej Ojczyzny, a także o otaczającej nas przyrodzie. Dzięki pięknym zdjęciom i filmom poznaliśmy wiele gatunków roślin i zwierząt, które występują na terenie naszej gminy. Spotkanie z panem J. Niewdaną było też okazją do podsumowania akcji fundacji ekologicznej "Arka" pt. "Listy dla Ziemi", do której przystąpiliśmy. W tym roku autorami najpiękniejszych listów w obronie naszej planety są: Szymon Zub, Tomasz Sienkiewicz i Karolina Bednarska. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim autorom, którym los Ziemi nie jest obojętny.
Spotkanie z Panem Józefem Niewdaną
3 MAJA
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 3 MAJA.
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice Naszych Uczniów
Protest nauczycieli rozpoczął się w czasie, gdy Minister Anna Zalewska ogłosiła plan reformy dotyczącej polskiej szkoły. Reforma realizowana jest w sposób chaotyczny i nieprzemyślany. Te zmiany budzą nasz głęboki niepokój, ponieważ w sposób niekorzystny odbiją się na naszych uczniach, jak również całym systemie szkolnictwa. Zaniepokojeni tym stanem rzeczy wystosowaliśmy pisma do ministerstwa, uczestniczyliśmy w pikietach i manifestacjach - zawsze w czasie wolnym od pracy. Niestety, nasze postulaty i protesty nie odniosły pożądanego skutku.
Od kilku dekad poszczególne rządy sukcesywnie degradują status zawodu nauczyciela. To właśnie na nauczycieli została przerzucona odpowiedzialność za wprowadzoną reformę. Zbyt obszerna podstawa programowa, którą należy realizować w krótkim czasie bez możliwości utrwalenia i usystematyzowania wiedzy oraz kształtowania umiejętności, podwójne roczniki uczniów starających się o przyjęcie do szkoł średnich, encyklopedyczny układ treści programowych w podręcznikach, przemęczenie uczniów wywołane zbyt dużą ilością materiału - to czynniki, które dezorganizują naszą pracę dydaktyczno-wychowawczą.
Protestując, walczymy o godne warunki kształcenia młodego pokolenia, godność i podniesienie prestiżu zawodu nauczyciela. Proponujemy nowoczesny kształt polskiej szkoły, ponieważ bez tych zmian nie będzie możliwa poprawa stanu edukacji, co niekorzystnie odbije się na przyszłości uczniów.
Oto powody, dla których podjęliśmy decyzję o podjęciu strajku:
- destabilizacja w edukacji - niewłaściwie przeprowadzone i zbyt częste reformy, ciągłe zmiany w prawie oświatowym, przeciążona zbędnymi terściami podstawa programowa,
- biurokracja - zaangażowanie i czas poświęcany na wypełnianie dokumentów, zamiast poświęcanie go uczniom,
- niezmiernie wydłużona ścieżka awansu zawodowego (15 lat),
- skomplikowana ocena pracy,
- niskie uposażenie nauczycieli.
Jako odpowiedzialna grupa zawodowa z dużym wyprzedzeniem ogłosiliśmy termin ewentualnego strajku. Był to czas i możliwość dla rządzących, by przystąpili do konstruktywnego dialogu z nauczycielami. Tak się jednak nie stało.
Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom, którzy w tym trudnym dla nas czasie okazali nam zrozumienie i wsparcie.
Strajkujący nauczyciele
Szkoły Podstawowej nr 2 w Bukownie
Na wokandzie sprawa z powództwa Matki Natury
Bardzo się cieszymy z sukcesów naszych ósmoklasistów: Adama Grześki (obrońca ludzkości), Jana Kopy (sędzia) oraz Bartosza Łonaka (prokurator), którzy zostali laureatami zarówno etapu gminnego jaki etapu powiatowego konkursu krasomówczego ekoTEATR.
Spotkanie autorskie z panią Weroniką Szelęgiewicz
Matematyka w obiektywie
Nagrody i wyróżnienia 2018/2019
Dzień Bezpiecznego Internetu
Nagrody i wyróżnienia 2018/2019
Światowy Dzień Kota
Zajęcia z robotyki
Stypendium
"Nowy system edukacji" - ulotka przygotowana przez KO w Krakowie.
Warsztaty edukacyjne "Uczymy przez zabawę"
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty edukacyjne "Uczymy przez zabawę".
4 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Bukownie odbył się konkurs ekologiczny dla uczniów klas I–III pod hasłem „Świat zaśmiecony, ma same złe strony”. Impreza zorganizowana została przy współpracy z Referatem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Bukownie. W turnieju tym wzięli udział również najmłodsi uczniowie z naszej szkoły.
"Po drugiej stronie lustra"
Uczniowie klas IVa, IVb oraz V zakończyli I semestr wycieczką do Krakowa, której celem była: realizacja projektu edukacyjnego "Matematyka wokół nas", zajęcia w Laboratorium wysokich napięć na AGH oraz udział w wystawie interaktywnej "Po drugiej stronie lustra" w Muzeum AGH.
Policz się z cukrzycą
Dzień Babci i Dziadka
Jak karnawał to zabawa!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jak karnawał to zabawa!.
Żywa lekcja historii
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Żywa lekcja historii.
Kolejna wizyta w staropolskim Dworku
Konkurs informatyczny
Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: DZIAŁAJMY RAZEM!”.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie