• Cele i zadania świetlicy szkolnej

•

1. Zapewnienie uczniom przebywającym w świetlicy bezpiecznych warunków spędzania czasu wolnego na terenie szkoły.
          2. Realizacja planu pracy świetlicy.
          3. Organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej.
          4. Prowadzenie gier i zabaw ruchowych w pomieszczeniach i na powietrzu, mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny.
          5. Rozwijanie zainteresowań, uzdolnień i organizowanie zajęć w tym zakresie.
          6. Uczestnictwo w kulturze, organizowanie kulturalnej rozrywki oraz kształtowanie kultury życia codziennego.
          7. Upowszechnianie i kształtowanie zasad kultury zdrowotnej, higieny i czystości.
          8. Rozwijanie i uczenie samodzielności.
          9. Kształtowanie postaw pożądanych społecznie.
          10. Współdziałanie z rodzicami, wychowawcami klas i innymi nauczycielami, z placówkami upowszechniania kultury, sportu i rekreacji oraz innymi instytucjami.