Nawigacja

Godziny otwarcia biblioteki O nas Nowości z naszej półki Przysłowie prawdę ci powie Czytanie to moja pasja Pasowanie na czytelnika Piękne są polskie legendy Walentynki Dzień Książki Czytanie Fredry Andrzejkowy klucz "Poczytaj mi starszy kolego" Spotkanie autorkie Projekt edukacyjny „Mój przyjaciel Mikołajek”. Kiermasz Taniej Książki Andrzejkowy klucz

Godziny otwarcia biblioteki

Poniedziałek   7.45-8.45

9.40-11.40

Wtorek           8.30-10.35

11.30-13.25

Środa            8.30-11.30

Czwartek       8.30 – 9.40

10.35-11.35

Piątek          8.30-10.25

2013/2014

Z okazji obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczennice klasy IV i V przygotowały dla młodszych kolegów  i koleżanek z klas I – III SP głośne czytanie utworów. Przedstawione wiersze i fragmenty książek opowiadały o różnych zwierzętach. Dzieciom najbardziej jednak zapadła w pamięci historia psa Kaktusa – bohatera książek Barbary Gawryluk. Nasza biblioteka przygotowała również w tym dniu wystawę książek o zwierzętach. Wszyscy uczniowie mogli wypożyczyć książki o naszych milusińskich.

29 listopada 2013 r. na wszystkich czytelników biblioteki szkolnej czekała  miła niespodzianka. Z okazji andrzejek,  wypożyczający w tym dniu książki mogli wylosować wróżbę andrzejkową. Przepowiednie zostały przygotowane na specjalnych kluczach przez uczennice z kółka bibliotecznego. Mamy nadzieję, że spełnią się tylko te, z których czytelnicy byli zadowoleni.

2014/2015

Na początku marca 2015 roku uczniowie klasy I SP po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę szkolną. W trakcie wizyty dzieci przypomniały zasady obchodzenia się z książkami, poznały regulamin biblioteki szkolnej, jej zbiory oraz godziny otwarcia biblioteki. Wszyscy uczniowie złożyli też uroczyste ślubowanie, dzięki któremu stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki.

Wypożyczone w tym dniu książki, dzieci oglądały i czytały po powrocie do sali lekcyjnej.

28.04.2015r. uczniowie klasy IV wzięli udział w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bukownie. Tematem zajęć były katalogi biblioteczne. Dzięki informacjom przekazanym w bardzo przystępny sposób przez panią bibliotekarkę, dzieci bez trudu zrozumiały różnice między rodzajami katalogów. Lekcja wzbogacona została zajęciami  praktycznymi, które pozwoliły uczniom na utrwalenie zdobytych w tym dniu wiadomości.

W trakcie tej wizyty nasi uczniowie mieli możliwość zapisania się do Biblioteki Miejskiej i wypożyczenia ciekawych książek.

I. Akcje planowane w tym roku szkolnym w bibliotece:

1. „Walentynkowy zawrót głowy” - przygotowanie walentynkowych przepowiedni dla każdego czytelnika wypożyczającego w tym dniu książkę w bibliotece.

2. Akcja dla uczniów ”Podaruj książkę szkolnej bibliotece” (przekazanie niepotrzebnych uczniom lektur i książek).

3. Akcja „Poczytaj mi starszy kolego”.

4. Zbiórka czasopism dla dzieci i młodzieży.

II. Planowane konkursy:

• „ Popisy w pięknym czytaniu” - konkurs dla uczniów klas IV- VI SP
  • „Zagadka miesiąca”-  całoroczny konkurs dla wszystkich uczniów polegający na podaniu poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie. Wystarczy poszukać odpowiedzi w encyklopediach lub słownikach znajdujących się w szkolnej bibliotece, zapisać ją na kartce i wrzucić (wraz ze swoim  imieniem i nazwiskiem) do przygotowanej skrzynki. Losowanie nagrody raz w miesiącu.

Zapraszamy do udziału we wszystkich konkursach i życzymy powodzenia!

I. Akcje planowane w tym roku szkolnym w bibliotece:

1. Udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa – realizacja projektów czytelniczych, konkursy, akcje czytelnicze.

2. „Walentynkowy zawrót głowy” - przygotowanie walentynkowych przepowiedni dla każdego czytelnika wypożyczającego w tym dniu książkę w bibliotece.

3. Akcja dla uczniów ”Podaruj książkę szkolnej bibliotece” (przekazanie niepotrzebnych uczniom lektur i książek).

4. Zbiórka czasopism dla dzieci i młodzieży.

II.

Planowane konkursy:

-  „Przygoda z książką”- konkurs na plakat promujący czytelnictwo

-  „Popisy w pięknym czytaniu” - konkurs dla uczniów klas IV- VI SP

-  „Zagadka miesiąca”-  całoroczny konkurs dla wszystkich uczniów polegający na podaniu poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie. Wystarczy poszukać odpowiedzi w encyklopediach lub słownikach znajdujących się w szkolnej bibliotece, zapisać ją na kartce i wrzucić ( wraz ze swoim  imieniem i nazwiskiem) do przygotowanej skrzynki. Losowanie nagrody raz w miesiącu.

Zapraszamy do udziału we wszystkich konkursach i życzymy powodzenia!