Nawigacja

Konkursy - szkoła podstawowa Konkursy - gimnazjum "Moje bezpieczne wakacje" - konkurs Nasi najlepsi uczniowie - 2012/2013 "Jesień w lesie, grzyby niesie" - konkurs plastyczny Nasi najlepsi uczniowie 2013/2014 "Pozdrowienia z unijnej Małopolski" - konkurs plastyczny Międzyszkolny konkurs czytelniczy „Potyczki z Mary Poppins” Jesienna poezja Aktywna szkoła - aktywny uczeń „Bezpieczeństwo w oczach dzieci i młodzieży” „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!” Nasi najlepsi uczniowie 2014/2015 Wyniki konkursu "Bezpieczeństwo w oczach dzieci i młodzieży" Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Potyczki z Pożyczalskimi" Najlepsi uczniowie 2015/2016 Najlepsi uczniowie 2016/2017

Uczniowie

Konkursy - szkoła podstawowa

2016/2017


Bardzo się cieszymy z sukcesów czytelniczych, które odnieśli uczniowie naszej szkoły.
I tak szóstoklasiści: Klaudia Jachymiak, Justyna Kozioł, Bartosz Łonak i Sandra Skubis wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym Potyczki z Pożyczalskimi, który wygrała Justyna Kozioł,  natomiast Bartosz Łonak zdobył w nim wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

dyplom_B._Łonak.pdf

dyplom_J.Kozioł.pdf


Patrycja Trapiło zdobyła wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Plastycznym  "Anioł na...".


2015/2016Natalia Hajduk zdobyła tytuł  "Szkolny Mistrz Ortografii w roku szkolnym 2015/2016"


5 lutego 2016r. odbył się etap szkolny konkursu "Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego". Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Maja Piasta, Maria Supernak i Mateusz Liszka.

Etap gminny wyłonił najlepszych, którzy będą uczestniczyć w ostatnim etapie - powiatowym. Z naszej szkoły zakwalifikowała się Maja Piasta. Gratulujemy!


8 lutego 2016. odbył się etap szkolny konkursu kaligraficznego „Mistrz kaligrafii miasta Bukowno” o pióro Sekretarza miasta Bukowno. Klasę 2 reprezentowali Wojciech Szymczyk i Kacper Ostrowski, a klasę 3 Maja Piasta, Maria Supernak i Dominik Głowacki. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się Maja Piasta i Maria Supernak.


18 lutego 2016r. odbył się finał Konkursu Kaligraficznego „Mistrz kaligrafii miasta Bukowno” o pióro Sekretarza miasta Bukowno. Maja Piasta zajęła II miejsce, a Marysia Supernak miejsce III. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Uczniowie z klas młodszych wzięli udział w konkursie "Omnibus", najlepsi po etapie szkolnym to Maja Piasta z klasy III, Maciej Cebo z klasy II i Cyprian Gad z klasy 1a.


2014/2015


12 marca 2015 roku odbył się etap gminny konkursu "Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego". Uczennica z klasy III - Karolina Bednarska  zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbył się 24 kwietnia 2015 roku w SP w Bolesławiu. Na tym ostatnim etapie Karolina znalazła się w gronie laureatów zajmując V miejsce. Serdecznie gratulujemy!


Uczniowie z klasy VI Michał Kurek i Mikołaj Kondek brali udział w interdyscyplinarnym konkursie "Odkrywamy Średniowiecze". Uczniowie wykonali w listopadzie prezentację na temat "Życie na zamku średniowiecznym" i zakwalifikowali się do następnego etapu konkursu. Druga część odbyła się 23 kwietnia 2015 roku w Średniowiecznej Warowni w Inwałdzie. Michał Kurek zajął IV miejsce i otrzymał nagrodę indywidualną (tablet). Zdobył także nagrodę dla swojej klasy. Jest to wycieczka do Parku Miniatur "Świat Marzeń" i Średniowiecznej Warowni w Inwałdzie. Gratulujemy!


Dnia 13.03.2015 w kilku krakowskich szkołach odbył się finał konkursu "Krakowska Matematyka”  organizowanego corocznie przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Jednym z laureatów tegorocznej edycji tego konkursu został uczeń klasy VI Michał Kurek. Gratulujemy kolejnego sukcesu naszemu uczniowi!


Michał Kurek uczeń klasy VI został laureatem Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2014/15. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


17 marca 2015 roku w SP nr 9 w Olkuszu odbył się ostatni etap Powiatowego Konkursu Matematycznego "Dexter", w którym brali udział uczniowie z klasy III. Uczennica  Karolina Bednarska zajęła I miejsce i okazała się najlepszym matematykiem wśród uczniów klas młodszych w powiecie olkuskim. Serdecznie gratulujemy zarówno Karolinie, jak i pozostałym uczniom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie edukacji w naszej szkole!


Uczniowie z klas I - VI wzięli udział w etapie szkolnym konkursu plastycznego zorganizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!” Najciekawsze prace zostały zakwalifikowane do następnego etapu.


Dnia 7.11. 2014 w naszej szkole odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Matematycznego, do następnego etapu  zakwalifikował się uczeń klasy VI Michał Kurek.
W Olkuszu dnia 13.01.2015 w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się etap rejonowy. W etapie wojewódzkim, który odbył się w Tarnowie w dniu 3.03.2015 naszą szkołę reprezentował Michał Kurek. Gratulujemy!

Dnia 6.11.2014 uczniowie naszej szkoły pisali etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. W etapie rejonowym, który odbył się dnia 19.01.2015 w Chrzanowie naszą szkołę reprezentowali uczniowie Adrianna Bargieł i Michał Kurek z klasy VI.


Dnia 20.11.2014 w naszej szkole odbył się konkurs "Krakowska Matematyka", w następnym etapie w Krakowie naszą szkołę reprezentować będzie uczeń klasy VI  Michał Kurek.

13 stycznia 2014 roku uczniowie z klasy 3 brali udział w etapie szkolnym Konkursu Matematycznego "Dexter". Najwięcej punktów zdobyli: Karolina Bednarska, Marek Wylaź, Natalia Bondarzewska, Dawid Kutołowski i Alicja Goc. Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w potyczkach gminnych i powiatowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


15 stycznia 2014 roku odbył się etap szkony konkursu "Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego". Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Karolina Bednarska, Natalia Bondarzewska i Dawid Kutołowski.


Uczniowie z klasy II i III SP wzięli udział w konkursie plastycznym "Odblaskowa Szkoła"


Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Prawa Dziecka Oczami Dzieci" ogłoszonym przez Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia w ramach akcji „Sędziowie Rodzinni Dzieciom” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, którego członkiem komitetu honorowego została Pani Joanna Kluzik – Rostkowska Minister Edukacji Narodowej. Termin składania prac upłynął 5 listopada 2014 r. Wszystkie pięknie wykonane prace zostały wysłane do organizatora konkursu. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników konkursu.


22 października  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bukownie odbył się gminny etap  konkursu plastycznego  Tropami Kultur – Gruzja. Michał Kurek z klasy 6 zakwalifikował się do etapu powiatowego, który odbędzie się w Olkuszu.  Trzymamy kciuki!


2013/2014


Pragniemy poinformować, że nasza szkoła zajęła I miejsce w województwie małopolskim w konkursie na blog wolontariacki w ramach projektu "Lepszy świat przez wolontariat"


Uczennica z klasy II SP Karolina Bednarska zajęła I miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez MOK w Bukownie z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II pt.: "Święty Uśmiechnięty", a Ala Goc zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!


Bardzo jesteśmy dumni z sukcesów uczniów naszej szkoły: Justyna Kozioł z klasy III SP zajęła I miejsce w gminnym etapie konkursu ortograficznego Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego i zakwalifikowała się do etapu powiatowego, a Michał Kurek z klasy V został finalistą Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i ogromnej wiedzy, a także życzymy im powodzenia podczas kolejnych zmagań konkursowych.


Uczennica klasy II - Karolina Bednarska zajęła II miejsce w etapie powiatowym konkursu "Jesień w lesie, grzyby niesie" zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Olkuszu. Gratulujemy!


Uczennica klasy VI - Natalia Liszka zajęła I miejsce w konkursie plastycznym pt.: „Mikołajowy” zorganizowanym przez MOK Bukowno. Tematem konkursu był stroik przypominający postać Świętego Mikołaja, wykonany dowolną techniką.

Wyróżnienia otrzymały Amelia Tracz z klasy V i Magdalena Szyniec z klasy VI

Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Julia Gad z klasy II  została wyróżniona w Konkursie Piosenki Mikołajkowej i Świątecznej zorganizowanym przez MOK w Bukownie. Julia zaśpiewała piosenkę pt.: "Święty Mikołaj". Koncert laureatów oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas III Wigilii dla Mieszkańców, tj. 21 grudnia 2013 roku od godziny 1400 , serdecznie gratulujemy i życzymy Julce dalszych sukcesów!


Uczniowie z klasy II: Julia Grzyb, Ala Goc, Dawid Kutołowski oraz Ola i Nikola Dąbek zostali nagrodzeni w Konkursie Bożonarodzeniowym, którego tematem były  "Wianki na drzwi" zorganizowanym przez Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej  w Bolesławiu. Dodatkowo wianki Julki Grzyb i Dawida Kutołowskiego zdobyły wyróżnienie w sondażu na portalu Facebook.pl. Gratulujemy!


4 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu odbył się etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Matematycznego, w którym po eliminacjach szkolnych  brało udział 32 uczniów z rejonu powiatów olkuskiego i chrzanowskiego. Z naszej szkoły do finału wojewódzkiego, który odbędzie się dnia 4 marca 2014 roku w Tarnowie zakwalifikował się uczeń klasy V - Michał Kurek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Dnia 11 stycznia 2014 r. na placu przy Urzędzie Miasta Bukowno odbył się III Symboliczny Bieg “Policz się z cukrzycą”. Podczas imprezy odbyły się także:
  • I Bieg Przedszkolaków
  • I Młodzieżowy Bieg Przełajowy
W kategorii dziewcząt 3 miejsce zajęła Weronika Mazur z klasy VI

22 stycznia 2014 roku odbył się etap szkolny XI edycji konkursu matematycznego "Dexter". W naszej szkole do udziału w tym konkursie przystąpili uczniowie z klasy III, a do etapu gminnego zakwalifikowali się: Justynka Kozioł, Bartek Łonak i Klaudia Jachymiak. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w potyczkach na szczeblu gminnym!


25 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się etap gminny konkursu "Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego". Do kolejnego- już ostatniego etapu z naszej szkoły zakwalifikowała się Justynka Kozioł z klasy 3. Serdecznie gratulujemy!


2012/2013

Uczennica klasy I - Alicja Goc została wyróżniona w konkursie plastycznym "Wokół choinki" zorganizowanym przez MOK w Sławkowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!   

 

                                                                                                 


5 lutego 2013 roku odbyły się eliminacje szkolne konkursu "Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego". Najlepsze uczennice z klasy III szkoły podstawowej, które będą reprezentować naszą szkołę w potyczkach gminnych, to: Katarzyna Podgórska, Julia Kubanek, Karolina Pietras. 


13 lutego 2013 roku odbył się etap szkolny konkursu matematycznego "Dexter". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas trzecich szkół podstawowych  powiatu olkuskiego. Z naszej szkoły do etapu gminnego zakwalifikowali się: Karolina Pietras, Jakub Jurczyk i Emilia Cebo. Gratulujemy!


2011/2012

1 grudnia 2011 r. na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie odbyły się przesłuchania  uczestników Konkursu Piosenki Mikołajkowej pod tytułem „Za serce ujmij Mikołąja piosenką”.

Z naszej szkoły zostały wyróżnione następujące uczennice:

Karolina Pietras - klasa II -  “Kochany panie Mikołaju”
Kasia Podgórska - klasa II - “A Mikołaj pędzi”
Amelia Tracz - klasa III -  “Przyjdź Mikołaju”


W dniu 20 października 2011 r. odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Uczestniczyli w nim: Piotr Wilk - klasa IV, Wiktoria Skotniczna i Olga Bębenek - klasa V, Mateusz Filus, Marta Mazur, Marcin Mazur, Anna Tracz, Bartosz Mantyka i Mateusz Kozioł - klasa VI. Najlepszy wynik uzyskał Mateusz Kozioł i zakwalifikował się do etapu rejonowego, który odbył się 5 grudnia 2011r.


6 marca 2012 r. odbył się etap gminny konkursu "Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego", w którym brali udział uczniowie klas trzecich z SP nr 1 i SP nr 2. Do etapu powiatowego z naszej szkoły  zakwalifikowali się : Emilka Jurczyk i Michał Kurek.


14 marca 2012 r. odbył się  etap gminny konkursu matematycznego  "Dexter", w którym próbowali swych sił uczniowie z klasy II i III SP nr 1 oraz uczniowie z klasy III SP nr 2. Najlepsi zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 18 kwietnia w SP nr 9 w Olkuszu. Z naszej szkoły są to: Michał Kurek i Mikołaj Kondek. Gratulujemy!


19 marca 2012 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w pierwszym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Największą ilość punktów zdobyli: Kamil Nawara i Adam Drozd - klasa IV. Uczniowie ci będą reprezentować szkołę w kolejnym etapie turnieju.


Uczennica klasy VI - Anna Tracz otrzymała "Srebrny Liść Bukowy" w Konkursie Poezji w kategorii ogólnej na Jubileuszowym XX Sejmiku Poetyckim "Pod Diablą Górą" organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie w dniu 23 marca 2012r.
 


16 kwietnia odbył się w SP w Bolesławiu etap powiatowy konkursu "Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego", w którym brali udział uczniowei z klasy III: Emilka Jurczyk i Michał Kurek. Emilka znalazła się w pierwszej dziesiątce finalistów. Michał zajął I miejsce i tym samym  otrzymał tytuł: „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego” – XII edycja.

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w "Albumie fotograficznym"


Uczniowie klasy III szkoły podstawowej: Michał Kurek i Mikołaj Kondek brali udział w etapie powiatowym konkursu matematycznego "Dexter", który  organizowany był 18 kwietnia 2012 roku w SP nr 9 w Olkuszu. Mikołaj zajął XII miejsce, natomiast  zwycięzcą tegorocznej edycji został Michał Kurek, który już po raz kolejny okazał się najlepszym matematykiem wśród uczniów z klas trzecich w powiecie olkuskim. Chłopcy otrzymali nagrody książkowe.

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w "Albumie fotograficznym"


Wiktoria Skotniczna zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych podczas XXXIV Jesieni Poetyckiej organizowanej przez Centrum Kultury w Bolesławiu.
 

Zdjęcie z konkursu można obejrzeć w "Albumie fotograficznym"