• Nasze akcje 2015/2016

• Od lat społeczność naszej szkoły stara się nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. W tym roku jest podobnie. Przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji UNICEF MALI uczniowie idą do szkoły. W ramach tej akcji wszystkie klasy przygotowały książeczki, które następnie sprzedawaliśmy na kiermaszu i uzyskaną kwotę 400 złotych przekazaliśmy na pomoc dla dzieci w Mali. Przeprowadziliśmy także coroczną akcję Świąteczna paczka, ufundowaną przez nauczycieli i pracowników naszej szkoły, którzy przyłączyli się również do akcji Szlachetna Paczka. Z kolei Szkolny Samorząd we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariusza i Szkolnym Kołem PCK przeprowadził akcję Góra Grosza, a także sprzedaż kalendarzyków i uzyskaną kwotę 182 zł przekazał na potrzeby podopiecznych fundacji Pomóż i Ty. Nasi wolontariusze wsparli również WOŚP, przygotowując przedstawienie pt. Królewna Śnieżka. Zorganizowaliśmy również zbiórkę pieniędzy do puszek naszych koleżanek – Mai Piasty oraz Nikoli Zbieg, które działają w miejskim sztabie orkiestry. Jak co roku nasi uczniowie podczas akcji Policz się z cukrzycą namawiali mieszkańców Bukowna do aktywnego wypoczynku, prezentując pokaz taneczny, wzięli także udział w symbolicznym biegu ulicznym.
          Zorganizowaliśmy również zbiórkę dla bezdomnych zwierząt, uzbieraną w ten sposób karmę i koce przekazaliśmy dla podopiecznych fundacji Skrzydlaty Pies, z która współpracujemy od kilku lat. Dziękujemy także absolwentom, którzy opuścili naszą szkołę w 2015 roku oraz ich rodzicom za przekazanie na cele charytatywne karty prezentowej do salonu Agata o wartości 500 złotych. Pomoc innym sprawia wiele radości i pozwala wywołać uśmiech na twarzy tych, którzy nie mają zbyt wielu powodów do radości.
          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam nieść pomoc innym. Razem naprawdę możemy zrobić więcej.