Nawigacja

Konkursy - szkoła podstawowa Konkursy - gimnazjum "Moje bezpieczne wakacje" - konkurs Nasi najlepsi uczniowie - 2012/2013 "Jesień w lesie, grzyby niesie" - konkurs plastyczny Nasi najlepsi uczniowie 2013/2014 "Pozdrowienia z unijnej Małopolski" - konkurs plastyczny Międzyszkolny konkurs czytelniczy „Potyczki z Mary Poppins” Jesienna poezja Aktywna szkoła - aktywny uczeń „Bezpieczeństwo w oczach dzieci i młodzieży” „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!” Nasi najlepsi uczniowie 2014/2015 Wyniki konkursu "Bezpieczeństwo w oczach dzieci i młodzieży" Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Potyczki z Pożyczalskimi" Najlepsi uczniowie 2015/2016 Najlepsi uczniowie 2016/2017

Uczniowie

Konkursy - gimnazjum

 2016/2017


W dniu 21.06.2017r w I LO w Olkuszu miało miejsce rozdanie nagród uczestnikom IV Powiatowego Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów. Uczeń naszej szkoły Michał Kurek zajął II miejsce i zdobył tytuł laureata tego konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Uczennice klasy II gimnazjum: Adrianna Bargieł i Dobrosława Kieres zajęły III miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Czytelniczym Polecam ci książkę… .
Gratulujemy serdecznie, a wszystkich zachęcamy do czytania.

dyplom_A.Bargieł.pdf

dyplom_D.Kieres.pdf


W dniu 28 kwietnia 2017r w Warszawie miało miejsce wręczenie nagród i dyplomów laureatom tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. Wśród laureatów jest również uczeń naszej szkoły Michał Kurek, któremu gratulujemy tak dużego sukcesu i życzymy dalszych.

Galeria zdjęć


 

Zaswiadczenie_Michal_Kurek.pdf

                                                         


Uczniowie Magdalena Szyniec i Michał Kurek zdobyli wyróżnienie podczas Miejskiego Dyktanda o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno.


26.02.2016 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie regionalnym Bukowno we wspomnieniach naszych rodziców i dziadków, który został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury - Muzealną Salę Regionalną, pod patronatem Burmistrza Miasta Bukowna, a skierowany był do uczniów i studentów powiatu olkuskiego. Konkursowe jury w składzie: Jacek Sypień, Olgerd Dziechciarz przyznało I miejsce naszym gimnazjalistkom: Oldze Bębenek i Weronice Dryndzie, które wykonały pracę poświęconą historii naszej szkoły we wspomnieniach czterech pokoleń swoich rodzin. Gratulujemy!

Dyplom_Olga_Bebenek.pdf

Dyplom_Weronika_Drynda.pdf

 

 

 

 


Uczniowie gimnazjum wzięli udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”, skierowanym do uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu olkuskiego, który został zorganizowany przez olkuską bibliotekę oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” w ramach zadania „Działania czytelniczo-teatralne Olkusza” Patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Powiatu Olkuskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.
Celem Konkursu było kształtowanie kultury czytelniczej i świadomości językowej, doskonalenie umiejętności pięknego czytania, propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny, popularyzacja nowości wydawniczych z zakresu literatury młodzieżowej (polecanej m.in. przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom) i rozwijanie młodych talentów. Konkurs składał się z dwóch etapów. Zadaniem uczestników I etapu było nagranie filmu, na którym uczeń czyta fragment wybranego utworu prozatorskiego. Jury do finału zakwalifikowało 11 gimnazjalistów, w tym uczennicę naszej szkoły Magdalenę Szyniec.

 


Powiatowy Konkurs Czytelniczy Młodzieżowe bestsellery XXI wieku

Jak co roku, gimnazjaliści przystąpili do konkursu czytelniczego zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzka w Krakowie Filię w Olkuszu, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach oraz I LO im. Kr. K. Wielkiego w Olkuszu. Do etapu szkolnego przystąpiło ośmioro gimnazjalistów, z których do etapu rejonowego zakwalifikowało się troje uczniów naszej szkoły: Adrianna Bargieł, Michał Kurek i Wiktoria Skotniczna. Laureatkami konkursu zostały: Wiktoria Skotniczna, zajmując II miejsce oraz  Ada Bargieł, zdobywając VII lokatę. Gratulujemy!


17 maja odbył się powiatowy konkurs Potyczki Teatralne organizowany przez nauczycieli Publicznego Gimnazjum im. KEN w Bolesławiu, w którym wzięły udział uczennice klasy I gimnazjum: Adrianna Bargieł, Dobrosława Kieres i Emilia Jurczyk. Jednym z głównych celów konkursu jest rozwijanie zainteresowań teatrem, jego tegoroczna edycja była poświęcona polskiemu teatrowi romantycznemu, a także treści i problematyce dramatów A. Mickiewicza („Dziady” cz. III) i J. Słowackiego („Balladyna”) oraz komedii hr. A. Fredry („Śluby panieńskie”). Naszym uczennicom gratulujemy zdobytej wiedzy, a szczególnie Adriannie Bargieł, którą Jury tych niełatwych potyczek nagrodziło wyróżnieniem.

            


W dniu 06.04.2016r. w siedzibie Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu odbyła się V Edycja Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej - "Na mnie zawsze możesz liczyć". Z naszej szkoły udział brały: Mazur Weronika - miejsce 8 i Szyniec Magdalena - miejsce 4. Gratulujemy!

 


2013/2014


Kacper Nowak z klasy III gimnazjum uzyskał tytuł finalisty w dwóch konkursach dla gimnazjalistów: w Małopolskim Konkursie Matematycznym oraz Małopolskim Konkursie z Fizyki. Serdecznie gratulujemy Kacprowi sukcesów i ogromnej wiedzy.


Dnia 11 stycznia 2014 r. na placu przy Urzędzie Miasta Bukowno odbył się III Symboliczny Bieg “Policz się z cukrzycą”. Podczas imprezy odbyły się także:
* I Bieg Przedszkolaków
* I Młodzieżowy Bieg Przełajowy

W kategorii dziewcząt 2 miejsce zajęła Weronika Drynda, w kategorii chłopców również 2 miejsce zdobył Mariusz Piasta. Zwycięzcy otrzymali puchary.
Zdjęcia można obejrzeć w Albumie fotograficznym, zapraszamy!

2012/2013


Adrianna Ostrowska z klasy I gimnazjum otrzymala wyróżnienie w konkursie fotograficznym ”Moje miasto i mój region w obiektywie – piękno przyrody ziemi olkuskiej”  zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filia w Olkuszu. Gratulujemy!

 

 

 


Adrianna Ostrowska zajęła I miejsce w VI Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej "Słońce czy chmury nad ekologią" organizowanym przez nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Bolesławiu. Gratulujemy!


Bardzo się cieszymy z sukcesów naszego kolegi Kacpra Nowaka, który w tym roku szkolnym został Laureatem Małopolskiego Konkursu Historycznego. Gratulujemy mu ogromnej wiedzy historycznej i życzymy dalszych sukcesów .

 

 


Alicja Pęgiel zajęła II miejsce w XIII edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Wróżki, czarodzieje, wampiry w literaturze dla młodzieży", którego organizatorami imprezy były: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie z siedzibą w Olkuszu oraz  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach. Gratulujemy.

 

 

 

 


Kacper Nowak zajął IV miejsce w V Powiatowym Konkursie "Śladami Fizyki", organizowanym w Zespole Szkół nr 1 w Bukownie. Gratulujemy.

2011/2012


Dominika Podgórska z klasy I gimnazjum zajęła I miejsce w konkursie na interpretację wiersza K. K. Baczyńskiego organizowanym przez IV LO w Olkuszu.


Angelika Pikuła z klasy III gimnazjum otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Wokół choinki" zorganizowanym przez MOK w Sławkowie.


19 marca 2012 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w pierwszym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Największą ilość punktów zdobyli: Kacper Bondarzewski, Artur Chojowski i Patrycja Szyniec z klasy III gimnazjum. Uczniowie ci będą reprezentować szkołę w kolejnym etapie turnieju.


Kacper Bondarzewski - uczeń klasy III gimnazjum zajął I miejsce w etapie międzyszkolnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i zakwalifikował się do etapu powiatowego, który odbędzie się 13 kwietnia 2012 r.


12 kwietnia 2012 roku odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej "Na mnie zawsze możesz liczyć". Z naszej szkoły w tym konkursie brały udział uczennice z klasy III gimnazjum: Agnieszka Tarasów - zajęła V miejsce i Patrycja Szyniec, która zdobyła IV miejsce.

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w "Albumie fotograficznym"


17 kwietnia 2012 roku uczennica klasy II gimnazjum Małgorzata Kulanty i uczeń klasy I gimnazjum Kacper Nowak brali udział w XI edycji Powiatowego Konkursu Historyczno - Regionalnego "O Laur Trójki", który odbył się w Gimnazjum nr 3 w Olkuszu.  Małgosia zdobyła nagrodę książkową, Kacper zajął III miejsce - nagrodą był aparat fotograficzny.


19 kwietnia 2012 roku odbył się etap powiatowy konkursu czytelniczego organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Olkuszu pt.: "Wróżki, czarodzieje, wampiry w literaturze dla młodzieży", do którego zakwalifikowali się Alicja Pęgiel i Roman Molęda. W etapie szkolnym  brały również udział: Patrycja Szyniec i Angelika Pikuła.

Wyniki konkursu: Alicja zajęła VI , a Roman - VII miejsce.


Julia Mrożek zajęła III miejsce w Konkursie Grafiki Komputerowej pt.:"Dziecko we współczesnym świecie" organizowanym przez Publiczne Gimnazjum w Bolesławiu.


Uczniowie klasy III gimnazjum w składzie: Artur Chojowski, Bartłomiej Chojowski, Tobiasz Filus, Sławomir Grodecki, Paweł Wójcik zajęli pierwsze miejsce w  konkursie „2012 – Wszyscy Jesteśmy Gospodarzami”  w kategorii gazetka szkolna, który został zorganizowany przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON oraz PL.2012 – spółkę celową Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Konkurs  miał za zadanie rozwijanie kompetencji młodzieży szkolnej w zakresie upowszechniania korzyści płynących z organizacji Turnieju w Polsce, promowanie społecznego zaangażowania - w tym idei wolontariatu, pozytywnych wzorców kibicowania oraz upowszechniania aktywności fizycznej i sportu, ochrony środowiska, wielokulturowości, zasad fair - play na boisku i w życiu oraz bezpieczeństwa publicznego.