• Warunki i tryb uzyskiwania wyższej niż przewidywana końcoworocznej oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych

• 1. Rodzice ucznia mają prawo wnioskować na piśmie o podwyższenie oceny z obowiązkowych lub dodatkowych zajęć edukacyjnych w terminie nie dłuższym niż 3 dni od daty otrzymania informacji o przewidywanych dla niego rocznych ocenach klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych.

2. Wniosek składa się do nauczyciela przedmiotu, z którego, uczeń ubiega się o podwyższenie przewidywanej oceny. Musi być w nim określona  przyczyna, dla której uczeń ubiega się
          o ocenę wyższą niż przewidywana, a także krótkie uzasadnienie.

3. O podwyższenie przewidywanej oceny mogą ubiegać się rodzice ucznia, który posiada usprawiedliwione wszystkie nieobecności  na zajęciach z danego przedmiotu.

4. Nauczyciel analizuje zasadność wniosku i wydaje opinię pozytywną lub negatywną, a w przypadku opinii pozytywnej ustala termin sprawdzianu, o czym zawiadamia zainteresowanych.

5. Uczeń ma obowiązek przystąpić do ww. sprawdzianu w terminie dwóch dni roboczych od dnia złożenia wniosku przez jego rodziców

1. sprawdzian przeprowadza się w formie ustnej i pisemnej oraz praktycznej wynikającej ze specyfiki przedmiotu,
          2. jego stopień trudności powinien odpowiadać wymaganiom, według których uczeń był oceniany.

6. Nauczyciel może na podstawie przeprowadzonego sprawdzianu:

-  podwyższyć ocenę w przypadku pozytywnego wyniku egzaminu,

-  pozostawić ocenę ustaloną w przypadku negatywnego wyniku egzaminu.