• Otwarcie wielofunkcyjnych boisk sportowych

• Marzenia się spełniają …

Słowa tej piosenki najtrafniej oddają naszą radość związaną z otwarciem wielofunkcyjnych boisk sportowych, które odbyło się 4 października. Przybyli na nie: starszy wizytator Małopolskiego Kuratora Oświaty – pani Ewa Sznajder, władze naszego miasta, a także radni oraz osoby uczestniczące w budowie nowego obiektu sportowego, o którym społeczność naszej szkoły marzyła od bardzo wielu lat. Na samym początku dyrektor szkoły – pani Jadwiga Krzemień podziękowała zaproszonym gościom za trud i zaangażowanie włożone w budowę boiska. Potem głos zabrali uczniowie klasy trzeciej i czwartej, a także gimnazjaliści i zaprezentowali zabawny program artystyczny, po którym dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Następnie ksiądz infułat Antoni Norman oraz ksiądz Jan Wadas poświęcili nowy obiekt i rozpoczęły się zawody sportowe. Do wspólnej zabawy włączyli się również przybyli goście i tak Mistrzynią Rzutów do Celu została pani Ewa Sznajder – wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Mistrzem Rzutów do Kosza został Burmistrz Miasta Bukowna  pan Mirosław Gajdziszewski, Mistrzem Podbijania Piłki Siatkowej Zastępca Burmistrza Miasta Bukowna pan Józef Paluch, Mistrzem Rzutów Karnych w Piłce Ręcznej - Sekretarz Miasta Bukowna pan Marcin Cockiewicz, Mistrzem Rzutów Karnych w Piłce Nożnej - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bukownie pan Leopold Derda, a Mistrzynią Strzałów na Bramkę w Unihoku Przewodnicząca Rady Rodziców pani Anita Piasta. Z kolei tytuł Mistrza Kozłowania Piłki do Koszykówki zdobył Dyrektor Firmy Schneider Electric Industries Polska Sp. z o.o. w Bukownie pan Edouard Dagneau de Richecour oraz pani Małgorzata Lekston - Tracz, a Mistrzem Zagrywki w Piłce Siatkowej został Dyrektor MZGK w Bukownie pan Janusz Gumuła. Po zakończeniu części oficjalnej boisko zostało przekazane we władanie uczniom, którzy skorzystali z tego z ogromną radością.  Gratulujemy naszym kolegom z  Gimnazjum w Sławkowie, którzy podczas meczu piłki nożnej wywalczyli Puchar Dyrektora naszej szkoły. A wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że możemy korzystać z tak wspaniałych obiektów sportowych składamy serdeczne podziękowania.
          Dziękujemy za spełnienie naszych marzeń!
                                                                                                                  Społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Bukownie