•

W Szkole Podstawowej nr 2 w Bukownie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Uroczystość ta jest przygotowywana przez najmłodszych uczniów szkoły. Tak również było i w tym roku. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. To jest dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Dlatego tego dnia dzieci pamiętają o złożeniu im życzeń. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są tylko z kart książek historycznych. Dla dziadków zawsze wnuki są najważniejsze. Szanujemy ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe.

Aby godnie uczcić to święto, 29 stycznia 2014 roku w naszej szkole odbyła się wspaniała impreza, na którą przybyło ponad 100 zaproszonych gości. Na wstępie pani dyrektor Jadwiga Krzemień ciepłymi słowami przywitała szanownych seniorów,  władze Miasta Bukowna, uczniów i nauczycieli i złożyła serdeczne życzenia babciom i dziadkom.

W pięknie udekorowanej sali dzieci z klas I-III wraz z przedszkolakami z pobliskiego przedszkola przedstawiły ciekawy  program artystyczny. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom drobne, własnoręcznie wykonane  upominki  wręczone przez wnuków. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków tak,  jak w tym dniu!