• Regulamin szkolnej pracowni komputerowej

1. Do pracowni komputerowej uczniowie wchodzą po dzwonku rozpoczynającym lekcję informatyki lub zajęć komputerowych.

1. Każdemu uczniowi rozpoczynającemu naukę informatyki lub zajęć komputerowych na pierwszych zajęciach przydziela się stanowisko komputerowe, którego nie wolno mu zmieniać bez zgody nauczyciela.

1. Nie wolno zasiadać do komputera z brudnymi lub mokrymi rękami.

1. Po zajęciu miejsca należy dostosować wysokość krzesła oraz ustawić kąt nachylenia monitora zgodnie z zasadami bhp.

1. Przy włączaniu komputera najpierw należy uruchomić jednostkę centralną, a następnie monitor.

1. Przed rozpoczęciem pracy każdy uczeń ma obowiązek sprawdzić stan zestawu komputerowego i wszelkie zauważone nieprawidłowości zgłosić nauczycielowi.

1. W czasie pracy z komputerem należy ściśle przestrzegać poleceń nauczyciela.

1. Zabrania się otwierania cudzych folderów i przeglądania ich zawartości.

1. Nie wolno samodzielnie instalować i uruchamiać żadnych programów bez zgody nauczyciela.

1. Swoje prace należy zapisywać wyłącznie w folderach wskazanych przez nauczyciela.

1. W czasie pracy z komputerem zabronione jest spożywanie posiłków oraz stawianie przy komputerze naczyń z płynami.

1. Za świadome zniszczenie sprzętu komputerowego odpowiada materialnie sprawca zniszczenia i jego rodzice bądź prawni opiekunowie.

1. Po zakończonej pracy uczeń zobowiązany jest pozostawić stanowisko komputerowe w nienagannym porządku.