•                1969                2012

• W 1918 roku przy dzisiejszej ul. Sławkowskiej w Bukownie zbudowano szkołę. Jeszcze W 1928 roku jej kierownikiem została Maria Dębicka. Budynek  zostały zniszczony w czasie II wojny światowej.
          • Od 1946 roku naukę prowadzono na zmianę w pięciu  domach prywatnych (m.in. u Wincentego Piaskowskiego).
          • Gromada Bukowno postanowiła w roku 1948 wybudować nową szkołę, której w latach  40 tych kierownikiem  była Janina Szczęsna.
          • W 1951 roku stanął budynek szkoły w stanie surowym. Placówką kierowała wówczas  Maria Olesiak, lekcje nadal odbywały się w okolicznych domach.
          • W 1952 roku wykończono na parterze trzy sale, w których rozpoczęto naukę. W latach 1951-1953 obowiązki kierownika szkoły pełniła Józefa Trela.
          • W latach 1953- 1956  kierowniczką szkoły została Magdalena Serafin. Wykończono na piętrze mieszkania dla  nauczycieli:  E. i J. Treli, i M. i B. Serafinów.
          • Od 1955 roku kierownikiem szkoły został Michał Dubil.
          • W latach 1960 - 1964 placówką kierowała Jadwiga Babiuch. Uruchomiono wówczas szkołę dla dorosłych - Kurs Ogólnokształcący dla kl. VI i VII.
          • W 1964 roku kierownikiem szkoły został Jerzy Warykiewicz. Ze składek społeczeństwa kupiono wtedy telewizor i rozpoczęto dożywianie dzieci.
          • W roku szkolnym 1966/1967 nauka odbywała się na dwie zmiany - do szkoły uczęszczało 328 uczniów, było 12 oddziałów, w szkole pracowało 11 nauczycieli.
          • Od 1967 roku kierownikiem szkoły została Barbara Klich. Założono centralne ogrzewanie i otynkowano szkołę.
          • Od 1971 roku kierownikiem szkoły , a od roku 1978- dyrektorem -była  Leokadia Leś.  Powstało wielofunkcyjne boisko asfaltowe.
          • W latach 1980 -1984 dyrektorem szkoły została  Elżbieta Mańka.  Okres stanu wojennego nie pozwolił na inwestycje. Udało się zmienić drzwi wejściowe do budynku.
          • W latach 1984 - 1991 stanowisko dyrektora objęła Helena Kotyla. W budynku szkoły wymieniono wówczas stolarkę okien i drzwi, przeprowadzono  generalny remont pokrycia dachowego oraz remont kominów.
          • W  latach 1991- 1995  funkcję dyrektora szkoły pełniła Janina Mrożek. Rozpoczęto budowę ogrodzenia szkoły.  Doprowadzono do budynku szkoły gaz ziemny i instalację gazową C.O.
          • W latach 1995- 2000 dyrektorem szkoły była Barbara Niemiec.
          • Wyremontowano kuchnię, jadalnię, kotłownię, odnowiono elewację budynku, stworzono parking. Zorganizowano szatnię dla dzieci starszych i młodszych, odnowiono sale lekcyjne, korytarze, salę gimnastyczną, gabinet lekarski.
          • Wyposażano  sale lekcyjne w nowe meble, dodatkowy sprzęt i pomoce, zakupiono 5 komputerów na poczet przyszłej pracowni komputerowej, zakupiono sprzęt audiowizualny, uzupełniono księgozbiór biblioteki.
          • 8.10.1998 r. - Akt Erekcyjny - położenie kamienia węgielnego pod salę gimnastyczną.
          • 10.06.1999 r. nadano Szkole Podstawowej nr 2 w Bukownie imię Władysława Stanisława Reymonta. Dzień ten jest dniem szkoły.

• Od 2000 roku funkcję dyrektora szkoły pełni Jadwiga Krzemień.
          • Lata szkolne 2000-2004:
            • 2001 rok- wymiana drzwi wejściowych, zamontowanie studni chłonnych
              w  przejeździe szkoły od strony zachodniej.
            • 7.12.2001 r. - otwarcie wybudowanej sali gimnastycznej.
          • 10. 2002 r. - Obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej im. Wł. St.  Reymonta.

• 1.09.2002 r. - oddanie nowoczesnych łazienek dla dzieci i personelu szkoły.

• 18.10.2002 r. - oddanie do użytku przejścia łączącego szkołę z salą gimnastyczną, w którym znajduje się klasopracownia kl. I-III, sekretariat i gabinet dyrektora.
          • 2002 rok- zainstalowano sygnalizację instalacji alarmowej.
          • Uchwałą nr XV/86/2003 Rady Miejskiej w Bukownie z dnia 28 sierpnia 2003 r. utworzono Gimnazjum nr 2, a następnie Zespołu Szkół  nr 2.  W skład Zespołu wchodzą:  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wł. St. Reymonta i Gimnazjum nr 2 .
          • Rok szkolny 2004/2005- adaptacja pomieszczeń piwnicy na szatnie, pomieszczenia do gry w tenisa stołowego. Utworzenie na piętrze  pracowni komputerowej dla klas I- III gimnazjum.
          • Lata szkolne 2005-2009:
          • zamontowanie ściany szklanej „wiatrołap” w łączniku szkoły, zagospodarowanie pomieszczenia na dyżurkę woźnego,  zaadoptowanie pomieszczenia na nowy pokój nauczycielski,  wyremontowanie biblioteki szkolnej oraz dostosowanie pomieszczenia na bibliotekę multimedialną. Zainstalowanie nowej pracowni komputerowej dla klas 1-6 z projektu „Pracownie komputerowe dla szkół w 2005r”.  Wyłożenie kostką brukową wejścia do szkoły.

• nowe pokrycie dachu na sali gimnastycznej, wymiana rynien dachowych i spustowych, generalny remont kuchni i jadalni, wyłożenie płytkami korytarzy, klatek schodowych szkoły.

• odnawianie klasopracowni -  wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne, projektory i tablice multimedialne.

• zamontowanie lamp oświetleniowych w całej szkole oraz lamp oświetleniowych  awaryjnych na korytarzu w poziomie „0”. Wymiana stolarki okiennej w każdym pomieszczeniu; wymiana drzwi w szatniach. Wykonano termomodernizację budynku szkoły.

• wymiana ogrodzenia od frontu szkoły na nowe- kute. Instalacja w szkole monitoringu. Adaptacja pomieszczenia w piwnicy- wyłożono płytki na posadzce, zamontowano drzwi (kraty).
          • Lata szkolne  2010- 2012:
          • wykonano schody wejściowe do szkoły z podjazdem dla niepełnosprawnych.  Modernizacja kotłowni CO- wymiana piecy gazowych CO na piece nowej generacji.
          • 12.10 2012 roku - oddanie dla uczniów boiska do piłki ręcznej.