• Zbiórka karmy

            Zbiórka karmy- podsumowanie akcji.

            Każdego roku do schronisk trafia mnóstwo bezdomnych zwierząt. Część z nich szybko znajduje wymarzone domy, ale do wykarmienia zawsze pozostaje duża liczba zwierzaków. Pamiętając o tym, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce karmy i potrzebnych rzeczy dla podopiecznych schroniska „Rafik” w Bolesławiu. Celem tego przedsięwzięcia była przede wszystkim troska o zwierzęta oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby czworonożnych przyjaciół. Organizatorkami i koordynatorkami zbiórki były panie: Anna Skrzyńska i Grażyna Sztyler. Bardzo cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w tej akcji charytatywnej. Nie liczy się przecież to ile posiadamy, ale ile dajemy innym i jak się z nimi dzielimy.

          • W bibliotece

            W dniu 27 marca b.r. uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci zostały zapoznane z zasadami korzystania z biblioteki, miały również okazję obejrzeć księgozbiór przeznaczony dla najmłodszych czytelników.

            Zanim jednak pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie ,musiały wykazać się znajomością bajek i baśni - pani bibliotekarka przygotowała dla nich zagadki i rebusy sprawdzające tę wiedze. Potem dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Niewątpliwie najwięcej radości sprawiło im samodzielne wypożyczenie kolorowych książeczek.

          • Małopolski Dzień dla Klimatu w naszej szkole

            Małopolski Dzień dla Klimatu to wydarzenie cykliczne, obejmujące różnorodne aktywności, przygotowywane przez powiatowych doradców do spraw klimatu i środowiska. Nasza szkoła włączyła się w tę akcję. Najważniejszy jej punkt to sadzenie nowych drzew w ramach akcji "Drzewo dla klimatu". Dzisiaj uczniowie klas młodszych wspólnie zasadzili czereśnię „Czesię”. Z niecierpliwością będziemy czekać żeby skosztować pierwszych owoców tego działania.

          • Konkurs matematyczny Dexter

            • 30 stycznia 2024 r. odbył się etap szkolny konkursu matematycznego „DEXTER”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy 3.

              Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradziły sobie:

              Zuzanna Piętka i Klaudia Kopczyńska, które reprezentowały naszą szkołę w kolejnym, gminnym etapie konkursu, który od
          • Uczta na Olimpie w klasie piątej

            W piątek, 1 marca, uczniowie klasy piątej zaprezentowali niezwykły projekt związany z mitologią grecką. Zorganizowali Ucztę na Olimpie, podczas której przebrali się za bogów i boginie olimpijskie i opowiadali o ich atrybutach.

            Na czele stołu zasiadł Zeus, król bogów, w towarzystwie swojej żony Hery, bogini małżeństwa, a także m. in. Atena, bogini mądrości i wojny; Ares, bóg wojny; Afrodyta, bogini miłości i piękna; Artemida, bogini łowów; Hefajstos, bóg ognia i kowalstwa; Hermes, bóg podróży i posłaniec bogów; Posejdon, bóg morza.

          • Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Sławkowie

            26 stycznia 2024r. uczniowie kl.5-6 uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Regionalnego w Sławkowie. Wyjazd realizowany był w ramach innowacji pedagogicznej, w której biorą udział obie klasy. W trakcie zwiedzania dzieci mogły poznać historię Sławkowa, podziwiać eksponaty pochodzące z wykopalisk na tym terenie, poznać dzieje górnictwa i hutnictwa. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach. Dzięki nim mogli „przenieść się w czasie”. Poznali sekret robienia własnoręcznie prawdziwego masła, nauczyli się mielić zboże żarnem, sprawdzili jak zrobić pranie na dawnej tarce czy szatkować kapustę. Pobyt w Muzeum był miłym zaskoczeniem dla uczniów. Z uwagą wysłuchali ciekawych opowieści przewodnika i chętnie uczestniczyli w zajęciach. Z pewnością był to niezapomniany wyjazd pełen atrakcji.

          • W karnawale...

            15 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-4. Motywem przewodnim zabawy był kosmos, dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: astronautów, kosmitów, superbohaterów a także księżniczki, rycerzy, piratów, żołnierzy, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Podczas zabawy wszyscy bawili się wesoło a uśmiech nie znikał z twarzy.

          • Artystyczne warsztaty

            Uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć rozwijających kreatywność uczestniczyli w warsztatach artystycznych prowadzonych przez panią Paulinę Derdaś (prywatnie mamę Julii), która przybyła do nas z walizką ( i to dosłownie) pełną inspiracji. Uczestniczki zajęć poznały różne tajniki oraz techniki wykonywania i ozdabiania kartek, a także własnoręcznie wykonały kartki walentynkowe. Pani Paulino, gratulujemy Pani talentu, cierpliwości i pięknie dziękujemy za poświęcony czas oraz wszystkie upominki i "przydasie", które otrzymaliśmy. Czekamy z niecierpliwością na następne zajęcia.

          • „Jestem częścią małej ojczyzny -poznaję swój region”.

            W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy 5 i 6 uczestniczą w innowacji pedagogicznej związanej z poznaniem swojej najbliższej okolicy. Celem tych działań jest między innymi poznanie ciekawych miejsc w naszym mieście i regionie. W ramach innowacji uczniowie uczestniczyli 29 września w wycieczce do Ogrodzieńca. Celem wyjazdu było poznanie historii i tradycji regionu. W czasie wyjazdu dzieci miały możliwość podziwiać w Parku Miniatur makiety najbardziej znanych zamków i warowni. W Parku doświadczeń fizycznych uczniowie mogli poznać podstawowe prawa fizyki. Wiedzę tą mogli przybliżyć dzięki 47 urządzeniom. 16 listopada udało się zrealizować kolejny etap innowacji. Uczniowie zwiedzili Kopalnię Wiedzy o Cynku – ZGH „Bolesław” S.A. w Bukownie. Przed wejściem do muzeum obejrzeli maszyny, które kiedyś wykorzystywano do wydobycia rud cynku i ołowiu. Podczas zwiedzania mogli oni poznać wystawę

          • Ruch i zdrowe odżywianie to moje wyzwanie

            Nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w realizacji projektu zdrowotnego Ruch i zdrowe odżywianie to moje wyzwanie. Jest to program skierowany do uczniów z klas I - VI oraz ich rodziców. Głównym celem tego projektu jest aktywizacja ruchowa dzieci, rodziców, a także propagowanie w środowisku szkolnym i lokalnym zdrowego stylu życia. Program jest objęty patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Dziecięcego Szpitala im. św. Ludwika w Krakowie.

          • Malowanie bombek choinkowych

            Dzieci z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej uczestniczyły w warsztatach malowania ozdób choinkowych. Podczas wizyty w fabryce dowiedzieliśmy się jakie są etapy powstawania bombki szklanej, jak wygląda ręczne formowanie szkła oraz poznaliśmy tajniki dekorowania ozdób choinkowych. W trakcie warsztatów plastycznych dzieci samodzielnie dekorowały bombkę szklaną według własnego pomysłu. Powstały bardzo ciekawe i piękne bombki, które dzieci zabrały ze sobą do domów. Na pewno znajdą swoje miejsce na świątecznej choince.

          • Miejskie obchody Święta Niepodległości

            Jesteśmy dumni z uczniów klasy siódmej, którzy wraz z panem dyrektorem reprezentowali szkołę podczas miejskich obchodów 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

            Po uroczystej Mszy Św., wraz z wszystkimi delegacjami, przemaszerowali pod obelisk Żołnierza Polskiego, pod którym złożyli kwiaty, oddając hołd tym, którzy walczyli, byśmy mogli żyć w wolnym kraju.

          • 11 LISTOPADA

            Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności.

            Uroczystość przygotowali uczniowie klasy czwartej.

    • Partnerzy

      • Pajacyk
      • Akademia Bezpiecznego Puchatka
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 19.04.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1249038
    • Nasze media społecznościowe